Ovogodišnji Kliofest kroz četiri dana održavanja donosi mnoštvo okruglih stolova vezanih uz povijesne teme, brojna predstavljanja knjiga te sajam knjiga veznih uz povijesnu tematiku. Jedan od okruglih stolova nosi naslov Studentsko proljeće 1968. – pedeset godina kasnije, drugi je vezan uz sukob Tita i Staljina koji je izbio prije 70 godina( Titovo „ne“ Staljinu ili Staljinovo „ne“ Titu?) treći govori o pomalo zaboravljenom Velikom ratu odnosno Prvom svjetskom ratu koji je završio prije stotinu godina.
Na festivalu će biti predstavljene brojne knjige među kojima su; Leksikona podunavskih Hrvata – Bunjevaca i Šokaca, Povijest podunavskih Hrvata (Bunjevaca i Šokaca), Nikada više Jugoslavija, Intelektualci i hrvatsko nacionalno pitanje (1929.-1945.), Leksikon hrvatskoga srednjovjekovlja, Pričajte to svojoj djeci… O Holokaustu u Europi 1933.-1945, Jasenovac – manipulacije, kontroverze i povijesni revizionizam, Jugoslavija u istorijskoj perspektivi i mnoge druge.
Na Festivalu će sudjelovati mnogi poznati hrvatski povjesničari, kao i gosti iz inozemstva, među njima su Hrvoje Klasić, Damir Agičić, Neven Budak, Ivo Goldstein, politički čelnik Hrvata u Srbiji, Tomislav Žigmanov, političarka Latinka Perović i mnogi uvaženi gosti.
Četrdesetak hrvatskih nakladnika izložit će svoje knjige iz područja povijesti i srodnih znanosti, a pojedinim će knjigama cijene biti znatno snižene. U sklopu Festivala bit će dodijeljene nagrade za doprinos historiografiji.
Organizatori su Festivala Hrvatski nacionalni odbor za povijesne znanosti, Društvo za hrvatsku povjesnicu, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Hrvatski državni arhiv, Hrvatska udruga nastavnika povijesti, Hrvatski institut za povijest, Knjižnica Bogdan Ogrizović, Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Zajednica nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore, Udruga za zaštitu prava nakladnika Zana, Poljska kulturna udruga „Mikolaj Kopernik“, Hrvatsko etnološko društvo i Udruga Kliofest.